10 зворушливих цитат із роману «Великий Ґетсбі»
«Сьогодні, 24 вересня 1896 року, народився особливий письменник, – Френсіс Скотт Кі Фіцджеральд, автор безсмертного роману «Великий Ґетсбі».
Френсіс Скотт Кі Фіцджеральд (24 вересня 1896 р. — 21 грудня 1940 р.) — американський письменник, автор багатьох романів та оповідань про покоління «епохи джазу», яскравий представник так званого «втраченого покоління».
«Великий Ґетсбі» (англ. «The Great Gatsby») — роман американського письменника Френсіса Скотта Фіцджеральда, опублікований в 1925 році. Дія роману відбувається у вигаданому містечку Вест-Егг на Лонг-Айленді влітку 1922 року і обертається навколо таємничого молодого мільйонера Джея Ґетсбі та його дон-кіхотського кохання до вродливої Дейзі Б’юкенен. Цей роман вважається Фіцджеральда відтворює картину епохи джазу в США з характерними для того часу декадансом, потягом до надміру й соціальних змін. Його характеризують як застереження щодо американської мрії.
Уперше роман вийшов у виданні компанії «Сини Чарлза Скрібнера» в квітні 1925 року. Книга отримала змішані відгуки й продавалася погано. За перший рік розійшлося 20 тис. примірників. Фіцджеральд помер 1940 року, вважаючи себе невдахою, про твори якого всі давно забули. Інтерес до роману відновився впродовж Другої світової війни, а в післявоєнні часи він увійшов до шкільної програми в США. Відтоді книга залишається популярною й вважається одним із класичних творів американської літератури. За її мотивами знято кілька фільмів.
Останню екранізацію із талановитим Леонардо Ді Капріо у головній ролі можна переглянути тут (https://uafilm.tv/1581-velykyy-getsbi.html).
Пропонуємо 10 незабутніх цитат із унікальної книги про таємничого Джея Ґетсбі.
«А в голові лунає одна думка: живеш тільки раз, тільки раз»;
«Якщо забрати одну цеглинку, може зруйнуватись уся будівля»;
«Я думав, що ви людина пряма та чесна. Я вважав, що в цьому і є ваша таємна гордість»;
«Стриманість в судженнях – запорука невичерпної надії»;
«Завжди дуже важко новими очима побачити те, з чим встиг так чи інакше зжитися»;
«Кожна людина схильна підозрювати за собою хоча б одну фундаментальну доброчесність: я, наприклад, вважаю себе одним з небагатьох чесних людей, які мені відомі»;
«Чуття до основних моральних цінностей подаровано природою не всім в однаковій мірі»;
«Жодні расові чи духовні відмінності між людьми не можуть зрівнятися з тією різницею, яка існує між хворою і здоровою людиною»;
«Немає сум’яття більш спустошливого, ніж сум’яття неглибокої душі»;
«Якщо тобі раптом захочеться осуджувати когось, згадай, що не всі люди на світі володіють тими перевагами, якими володів ти».
Підготувала Лідія Батіг